2011
10.02

6 let WordPressování

Nedávno to bylo 6 let, co jsem poprvý nainstaloval WordPress a začal si tam psát různý postřehy, o který jsem se chtěl podělit se známými. Šlo o to, abych nemusel rozesílat maily stylu „hele tohle“ a pod. Navíc si tam občas ukládám nějakou myšlenku pro zpětný připomenutí a jak teď vidim, o přehodnocení a vysledování jistýho vývoje.

Tohle je 3. verze blogu. Po úvodní základní verzi jsem zakoupil cca před půl rokem template asi za 45 USD. Template byl parádní, tedy na pohled s demo příspěvkama. Kromě toho, že začal blbnout s WP verzí 3, která se slavnostně spustila a autoři nestíhali dělat upgrade, vyžadoval ke každýmu příspěvku tématický obrázek. Ukázalo se to nadmíru otravný, takže jsem od něj upustil a převedl příspěvky znova. Ruční převod byl nutný i kvůli různým drobným nekompaktibilitám nejrůznějších pluginů, který buďto skončily, nebo začaly postrádat smysl. Byť se vše od té doby zase vylepšilo a zdokonalilo nutno říct, že jsem veškeré vymoženosti jako galerie a formátování zase opustil a vrátil se k dobrému HTML.

V šesti letech se chodí do školy. Člověk je ze školky vybaven zásadními dovednostmi, které pak už jen využívá ke svému dalšímu zdokonalování.

Pár tipů pro udržeitelnost WordPress blogu

  1. WordPress admin je třeba průběžně aktualizovat a průběžně řešit drobné nekompaktibility. Představa, že se nechá verze zamrznout, protože momentálně dobře funguje, způsobí jednou kolaps.
  2. Čím víc doplňků, tím dýl se stránka načítá.
  3. Čím víc doplňků, tím dřív se dostanou do vzájemného konfilktu a začnou se vyřazovat.
  4. Pokud kterýkoliv z doplňků přebírá některou ze základních funkcí (formátování, speciální zařazení v menu) bude tento obsah po vyřazení doplňku nepoužitelný.
  5. Během 2 let přichází hodně intenzivní chuť zcela měnit doplňky a funkce.
  6. WordPress nabízí nastavení velikostí náhledů. Velký je dobré si nastavit maximální velikost tak, aby se velikost obrázku nemusela měnit. Zůstane tak zachovaný originál v plné velikosti. (Různé šablony mají různé šířky a ty pak donekonečna deformují kvalitu, když upravují obrázky podle své šířky.)
  7. Je pohodlnější zatočit na myši kolečkem nebo udělat nějaké gesto, než hledat odkaz „next“, pak „close“ a čekat než ztmavne a zase se rozsvítí obrazovka.
  8. Ostatní, co mají blogy hezčí, je taky neměli ze začátku nic moc. Vypracovali se, tím že koukali kolem a snažili se být originálnější a lepší.

Comments are closed.

ENVATO FLASH STOCK ENVATO THEME FOREST

CBDB.cz - moje knihy